SFA 1000

CENA:  41 990 PLN

Dostępne wersje kolorystyczne:

Czarny

Biały

SFA 1000 EFI EPS to najwyższy model z oferty quadów marki QJMOTOR. Jest to model bardzo dobrze wyposażony z potężnym silnikiem V2 o mocy aż 92,5 KM.
Sprawdzone technologie, zastosowane przez inżynierów QJMOTOR – to właśnie czeka na Ciebie w modelu SFA 1000. QJMOTOR SFA 1000 został stworzony, aby dotrzeć w każde trudno dostępne miejsce w terenie. Pomogą mu w tym niezależne zawieszenie, opony z agresywnym bieżnikiem, zwiększony prześwit i oczywiście niezrównany dwucylindrowy silnik. Projektując ten model, inżynierowie QJMOTOR inspirowali się najlepszymi rozwiązaniami stosowanych przez znane marki. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie, SFA 1000 jest najbardziej konkurencyjną ofertą w segmencie quadów 1000cc.

Układ napędowy

W tym modelu zastosowano przekładnie CVT znanego amerykańskiego producenta CV TECH stosowaną przez większość znanych marek oferujących pojazdy ATV.
Układ napędu na wszystkie koła umożliwia kierowcy wybór pomiędzy dwoma trybami: 2WD i 4WD które mają jeszcze po dwie opcje:

 • 2WD z blokadą dyferencjału
  W tym przypadku moment obrotowy przenoszony jest wyłącznie na tylną oś. Tryb ten sprawdza się dobrze na twardej, nawierzchni.
 • 2WD z wyłączoną blokadą dyferencjału
  W trybie 2WD na tylnej osi można rozłączyć blokadę tylnego dyferencjału Ten tryb pozwala na bezpieczną jazdę
  z dużymi prędkościami po twardym podłożu oraz skręcanie w małym promieniu bez zrywania nawierzchni np. na trawnika
 • 4WD z wyłączoną blokadą przedniego dyferencjału
  W przypadku jazdy w cięższym terenie i na stromych podjazdach warto dołączyć również przednią oś czyli tryb 4WD
 • 4WD z włączoną blokadą mechanizmu różnicowego
  Tryb 4WD z blokadą mech. Różnicowego pozwoli ci wydostać się z najbardziej błotnistego terenu. W tym trybie możesz jednak jechać praktycznie tylko na wprost.

UKŁAD ZAWIESZENIA

SFA1000 to potężny quad który wymaga mocnej ramy i mocnego zawieszenia. Rama w tym modelu jest wykonana ze stalowych rur o średnicy 32mm na dole i 25mm w przedniej części. Górna część ramy to profil stalowy o przekroju 100mm x 40mm.

Przednie zawieszenie to po obu stronach to podwójne wahacze poprzeczne. Z tyłu znajdują się dwa potężne odkuwane wahacze wleczone. Wszystkie sworznie wahaczy posiadają możliwość smarowania z zewnątrz. Przednie i tylne zawieszenie posiada drążki stabilizujące.

Gazowe amortyzatory Yuan w SFA1000 posiadają regulację tłumienia oraz regulacje napięcia sprężyny na gwincie.

Chłodzenie i wentylacja

SFA 1000 EFI EPS jest wyposażony w układ chłodzenia cieczą. Japoński wentylator Panasonic i wydajna pompa nie pozwolą Ci się „zagotować” nawet w temperaturze +40°C.

W SFA 1000 wlot do wentylacji przekładni i wlot do filtra powietrza zostały wyniesione aż do samej obudowy wyświetlacza czyli w najwyższe możliwe miejsce. Powoduje to, że możliwość zassania wody lub kurzu zostaje zredukowana do minimum.

KOŁA

Aluminiowe koła o rozmiarze 14 cali są najbardziej wszechstronne. Nadają się do jazdy terenowej i szosowej oraz mają na rynku duży wybór opon. Na takich kołach ATV prowadzi się lepiej ze względu na niższy profil.

SFA 1000 ma fabrycznie montowane felgi z systemem beadlock (pierścienie dociskające oponę do krawędzi felgi) dzięki czemu można w ciężkim terenie jechać z niskim ciśnieniem powietrza w oponach bez ryzyka, że opona spadnie z felgi.

ELEKTRONIKA

Inteligentny wyświetlacz TFT zapewnia pełną informację o stanie wszystkich systemów tego pojazdu, a także umożliwi podłączenie urządzeń mobilnych poprzez Bluetooth. Na wyświetlaczu możemy używać nawigacji z telefonu komórkowego, monitorować ciśnienie w oponach oraz temperaturę w przekładni CVT.

Elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS) z trzema trybami pracy pozwala na swobodne manewrowanie między drzewami przy niskich prędkościach bez dodatkowego wysiłku.

Układ wtryskowy marki BOSCH EFI zapewnia niskie zużycie paliwa, szybką reakcję przepustnicy i łatwy rozruch w każdej temperaturze.

Komfort

Rozstaw osi wynosi 1480 mm pozwala to na wygodne podróżowanie kierowcy i pasażera wraz z pokaźnym bagażem. Siedzenie pasażera posiada oparciem z uchwytami. Bagażniki pozwalają na montaż kufrów z systemem szybkiego ich wypinania.

Duży prześwit w połączeniu z niezależnym zawieszeniem  i zoptymalizowaną długością całkowitą zapewnia doskonale właściwości terenowe i zwrotność.

Akcesoria

W zestawie znajduje się wciągarka o udźwigu 1500 kg, która zapewnia doskonałe możliwości na nieprzejezdnych drogach.

Gwarancja i serwis

Jedną z głównych zalet modelu SFA 1000 jest jego dwuletnia gwarancja stosunkowo długie interwały serwisowe. Aby utrzymać gwarancję i właściwy stan techniczny modelu SFA 1000 należy wykonywać przeglądy co 100 godzin pracy silnika lub 1600km.

Wszystkie quady QJMOTOR posiadają międzynarodowy certyfikat ISO-9001, który oznacza dwupoziomową kontrolę jakości części i montażu sprzętu.

SPECYFIKACJA

SILNIK

TYP

Widlasty, dwucylindrowy, 8V, SOHC, chłodzony cieczą

ŚREDNICA x SKOK

91 x 75 mm

POJEMNOŚĆ SKOKOWA

976 cm3

MAKSYMALNA MOC

68kW (92.5 KM) / 7300 rpm

MAKS. MOMENT OBR.

95 Nm / 5500 rpm

UKŁAD PALIWOWY

EFI

ROZRUCH

Elektryczny

SPRZĘGŁO

CVT

SKRZYNIA BIEGÓW

Automatyczna CVT

PODWOZIE

ZAWIESZENIE PRZÓD

Podwójne wahacze poprzeczne

ZAWIESZENIE TYŁ

Dwa odkuwane wahacze wleczone

OPONA PRZÓD

27 x 9 – 14

OPONA TYŁ

27 x 11 – 14

HAMULCE PRZÓD

Tarczowe 210 mm

HAMULCE TYŁ

Tarczowe 210 mm

WYMIARY

DŁ. x SZER. x WYS.

2295 x 1273 x 1473 mm

ROZSTAW OSI

1480 mm

WYSOKOŚĆ SIEDZISKA

577 mm

PRZEŚWIT

285 mm

WAGA

485 kg

ZBIORNIK PALIWA

25 L

Scroll to Top